عرق کاسنی

عرق کاسنی از گیاهی چوبی و علفی گرفته میشه که فواید زیادی برای سلامتی داره. از فواید عرق کاسنی میشه به توانایی اون در تسکین مشکلات گوارشی و معده، کاهش درد آرتروز، جلوگیری از عفونت‌های باکتریایی، تقویت سیستم ایمنی بدن و کاهش احتمال بیماری‌های قلبی رو نام برد. همچنین یک آرامبخش طبیعیه که می‌تونه با سنگ کلیه مقابله کنه و باعث کاهش وزن بشه.

در مجموع، این گیاه کوچک یک افزودنی قدرتمند برای هر نوع رژیم غذایی است.

عرق کاسنی چیست؟

عرق کاسنی از یک گیاه مدیترانه‌ای گرفته میشه که به دلیل استفاده در سالادها و کاربردهای دارویی کشت شده. در بسیاری از شرایط آب و هوایی به خوبی رشد میکنه و معمولاً در حاشیه جاده‌ها به راحتی یافت میشه. برگ‌ها، جوانه‌ها و ریشه‌ها همه از فواید خاصی برخوردار هستن. در بسیاری از فرهنگ‌ها از برگ‌ها به جای اسفناج استفاده میشه. ریشه اغلب به صورت پودر خرد شده و به عنوان جایگزین قهوه استفاده میشه. کاسنی صدها سال به عنوان داروی گیاهی برای بسیاری از بیماری‌ها مورد استفاده قرار گرفته و امروز نیز ارزش خود را ثابت میکنه.

.

خواص عرق کاسنی؛

به هضم غذا کمک میکنه کاسنی برای سلامتی گوارش فواید بسیاری داره؛ اینولین برای مقابله با تعدادی از مشکلات روده ای و گوارشی، از جمله ریفلاکس اسید، سوء هاضمه و سوزش معده استفاده میشه زیرا به طور فعال خاصیت اسیدی معده رو کاهش میده. بنابراین، کاسنی نقش مهمی در تسهیل هضم غذا داره.


سلامت قلب و بهبود هضم؛

سلامت قلب رو بهبود میبخشه اینولین نه تنها برای سیستم هضم مفیده، بلکه نشون میده که سطح کلسترول LDL که به آن کلسترول بد نیز میگن رو کاهش میده. این نوع کلسترول یکی از دلایل اصلی آترواسکلروز و فشار خونه؛ زیرا وقتی به عروق و رگ‌ها متصل میشه جریان خون رو مسدود میکنه. در نتیجه می‌تونه احتمال سکته‌های قلبی و مغزی رو کم کنه. جالب توجه است، مسیر شیمیایی که اینولین برای کاهش کلسترول LDL فعال میکنه به ندرت فعاله. مگر اینکه فرد مقدار زیادی کربوهیدرات مصرف کنه؛ بنابراین این مزیت کاسنی اثر کمی کمتری داره. تحقیقات بیشتری در حال بررسی این است که چگونه کاسنی می‌تواند از راه‌های دیگر به سلامت قلب کمک کنه.

ضد سرطان بودن؛

پتانسیل ضد سرطان عصاره کاسنی در مطالعات انواع مختلف سرطان، با کاهش رشد تومور مرتبطه. گزارش‌های اولیه نشون میده که این به دلیل فروکتان‌های موجود در کاسنیه که دارای کیفیت ضد تومور و خواص آنتی اکسیدانی هستن. براساس مطالعه تأثیر اینولین بر سرطان پستان و رشد تومور منتشر شده در مجله تغذیه، استفاده از پلی فنول‌ها و مواد فیتوشیمیایی در کاسنی نیز ممکنه یک روش آسون و بدون خطر برای پیشگیری از انواع مختلف سرطان، از جمله سرطان پستان و روده بزرگ باشه.

.

فواید عرق کاسنی برای آرتروز؛

درد آرتروز رو کاهش میده کاسنی به طور سنتی به عنوان درمانی برای آرتروز مورد استفاده قرار میگیره و مطالعات نشان داده، که خاصیت ضد التهابی داره. به همین دلیل درد رو در شرایطی مانند آرتروز کاهش میده. در مطالعه ای ۷۰ درصد افراد مورد آزمایش که تحت درمان با کاسنی قرار گرفته بودن، بهبود قابل توجهی در درد مرتبط با شرایط آرتروز رو گزارش کردن. کاسنی همچنین میتونه به عنوان یک عامل ضد التهابی عمومی برای دردهای عضلانی و مفاصل استفاده بشه.

.

فواید عرق کاسنی در مورد یبوست؛

یبوست رو درمان میکنه یک بار دیگر، نقش اینولین به عنوان یک فیبر طبیعی، یکی از فواید بزرگ برای طرفداران عرق کاسنی محسوب میشه! این فیبر با افزایش حجم مدفوع، به حرکات روده کمک میکنه و حرکات پریستالتیک و ترشح شیره معده رو تقویت میکنه. به این صورت فرآیند هضم بهبود میابد و یبوست نیز بسیار اندک میشه. کاسنی با حفظ روند هضم نرم و منظم، احتمال ابتلا به تعدادی از مشکلات و بیماری‌های گوارشی رو کاهش میده.

.

فواید عرق کاسنی در بر طرف کردن اضطراب؛

اضطراب رو برطرف میکنه کاسنی دارای خصوصیات آرام بخشی است که تصور میشه اضطراب رو کاهش و ذهن رو تسکین میده؛ در نتیجه استرس و اثرات خطرناک اون بر بدن کم و کم تر میشه.

.

بهبود عملکرد کلیه؛

به درمان اختلالات کلیه کمک میکنه عصاره ریشه کاسنی به عنوان ادرار آور استفاده میشه که باعث حجم ادرار بالا و تکرر ادرار میشه و به دفع سمومی که بدن در کبد و کلیه‌ها ذخیره میکنه، کمک کرده و از شرایط خطرناکی که هنگام ماندن مواد سمی در بدن رخ میده، جلوگیری میکنه. ادرار مکرر میتونه وزن اضافی آب رو از بین ببره و حتی باعث کاهش چربی بشه؛ زیرا ۴ درصد ادرار معمولاً رسوبات چربی است که در غیر این صورت در جای دیگری از بدن ذخیره میشه.


حالا اگر میخوای بیشتر با این محصول آشنا بشی میتونم یه لینک برات این پایین بزارم تا بری و بیشتر در بارش بخونی
آها، اوکی پس لینکش رو میزارک این پایین برات
همنچنین لینک خریدش رو هم برات میزارم تا خیلی راحت سفارش بدی و عرق کاسنی رو دم در خونت تحویل بگیری و نوش جان کنی

این لینک خرید اینترنتیش…

اینم مطالب بیشتر درباره عرق کاسنی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *